Windykacja a kredyt hipoteczny – czy jest szansa?

Masz problem ze spłaceniem swoich zobowiązań finansowych? W głowie masz bałagan, do drzwi co rusz puka firma windykacyjna, a groźba odwiedzin komornika jest przerażająca? Czasami to tylko chwilowy problem finansowy, ale bez względu na to jak długo się ciągnie zazwyczaj staramy się żyć w miarę normalnie i staramy się chociażby o kredyt hipoteczny. Czy w ogóle mając na głowie windykację istnieje możliwość zakupienia domu lub mieszkania z pomocą takiego kredytu?

Windykacja a kredyt hipoteczny – czy bank odmówi

Nie jest powiedziane, że w takiej sytuacji bank odmówi nam kredytu. Choć same informacje na ten temat są całkowicie niejawne i objęte najściślejszymi tajemnicami bankowymi. Mają one bowiem swoje podwaliny w strategii finansowej każdego banku. Każdy bank przymknie oko na inną kwestię. I tak znajdziemy banki, które zapytają nas o to, w jaki sposób długi powstały, poprosi również o udokumentowanie, by upewnić się, że jesteśmy ludźmi zaradnymi, a problem powstał niekoniecznie z naszej winy.

Są banki, w których uzyskanie kredytu na hipotekę w sytuacji, kiedy ściga nas firma windykacyjna jest bezwzględnie niemożliwe.

Faktem jest, że uzyskanie kredytu, zwłaszcza w pojedynkę w sytuacji, kiedy wpadliśmy w sidła windykacji, będzie dla nas zadaniem niezwykle trudnym, ale nie jest to rzecz niewykonalna. Zdecydowanie ułatwi nam to zadanie współkredytobiorca, chociażby nasz życiowy partner z wiarygodną i czystą historią kredytową, oraz bez żadnych aktualnych obciążeń finansowych.

Problem po latach

Jeśli jednak nasze zadłużenie jest mocno przeterminowane, a my sami wielokrotnie unikaliśmy jego spłaty, możemy mieć problem z uzyskaniem jakichkolwiek pieniędzy, nawet w sytuacji, kiedy posiadamy swój wkład własny. W oczach większości banków staniemy się ludźmi nieodpowiedzialnymi i nierzetelnymi, zwłaszcza unikając zobowiązań. Realnie patrząc szanse uzyskania kredytu hipotecznego, posiadając aktualnie ściągane z nas zadłużenia ocenić można na około 20%.

Warto przede wszystkim zawrzeć ugody z firmą windykacyjną, oraz rozpocząć regularne spłacanie naszego zadłużenia. Tylko w taki sposób na pewno ułatwimy sobie zadanie i zwiększymy szanse na wymarzony kredyt.

Post navigation


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>