Pomoc zadłużonym z windykacją

Czy osoba, do której drzwi puka często firma windykacyjna może liczyć na jakąkolwiek pomoc? W takich sytuacjach bowiem często oprócz problemów finansowych pojawia się ogromny stres i napięcie. Czy jest szansa, by uzyskać jakiekolwiek wsparcie w tak trudnych dla nas chwilach, kiedy jesteśmy raz za razem stawiani pod ścianą z żądaniami natychmiastowej spłaty naszego zadłużenia?

Pomoc prawna przy zadłużeniu z windykacją

doradcaOczywiście jest szansa na uzyskanie kompleksowej pomocy. Bardzo wiele pomoże nam na pewno rodzina i nasi bliscy, ale najczęściej oczekujemy jeszcze innej pomocy, niekoniecznie finansowej, ale wsparcia prawnego. Te również znajdziemy w wielu firmach oddłużeniowych, które zajmują się pomocą osobom, które popadły w długi. Pierwszym krokiem będzie odszukanie takiej firmy oddłużeniowej i uświadomienie sobie na ile może sobie pozwolić względem nas dana instytucja czy też osoba fizyczna, chcąca odzyskać swoją należność.

Firmy takie jak windykowani.pl załatwią za nas za bardzo niską opłatą wiele formalności związanych z naszymi długami, a także zapewnią nam pakiet ochronny. W tej branży musimy jednak uważać na oszustów, którzy żerują jedynie na naszej trudnej sytuacji finansowej w myśl przysłowia „tonący brzytwy się chwyta”.

Zalety firm oddłużeniowych:

  • – całkowita ochrona przed windykacją. Nikt więcej nie będzie nas nękać nachodzeniem w naszym domu.

  • – zawarcie w naszym imieniu ugody z bankami i wierzycielami. Nie zawsze samodzielnie jest to łatwe dla nas, a banki zawsze poważniej podchodzą do dużych instytucji i chętniej z nimi negocjują.

  • – pełna ochrona prawna, oraz doradztwo w zakresie naszych długów.

  • – czyszczenie historii w BIK

  • – możliwość uzyskania bezzwrotnych pożyczek na niskie kwoty, które mogą na chwilę ratować naszą sytuację finansową.

  • – możliwość wstrzymania za pomocą negocjacji specjalisty egzekucji komorniczych, oraz powstrzymanie komornika i dłużnika od dalszych działań, które na pewno nam nie pomogą.

Wady:
– jedyną wadą firm oddłużeniowych jest oczywiście fakt, że są płatne. Pakiety pomocy kosztują od 30 do nawet 1.000 zł. Wybierajmy zatem rozważnie takie rozwiązania, które będą dla nas praktyczne i przełożą się na sukces.

Z wieloma firmami, które świadczą pomoc zadłużonym z windykacją, należy się rozliczać od konkretnych efektów, na przykład wyczyszczenie naszej sytuacji z BIK. Bo w przeciwnym wypadku nie będziemy pewni co do wymierności działań firm oddłużeniowych.

Post navigation


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>