Jak wygląda windykacja chwilówek?

windykatorsPożyczki chwilówki zyskują na popularności w naszym kraju. Tylko 12% z nich nie jest spłacana w terminie. To dane od przedstawicieli branży sektora pożyczkowego. Wonga.com szczyci się zaledwie 11% udziałem złych kredytów w swojej ofercie.

Oczywiście dane te są trudno weryfikowalne, lecz przyjmując je za całkowicie prawdziwe, warto zastanowić się nad źródłem takiego sukcesu. Wbrew pozorom nie jest łatwo uzyskać pożyczkę on-line 50 do 70% wniosków jest odrzucanych. Bywa jednak i tak, że pożyczkobiorcy, którym udało się zawrzeć umowę, nie spłacają na czas swoich finansowych zobowiązań. Co oczywiście skutkuje postępowaniem windykacyjnym.

Spóźnienie a windykacja chwilówek

Jeśli spóźnimy się ze spłatą pożyczki w terminie firma pożyczkowa oczywiście niezwłocznie nas upomni i naliczy przewidzianą w regulaminie karę za zwłokę To kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych za każdą dobę. Gdy monity i telefony przypominające, obarczone kolejną dodatkową słoną opłatą nie przynoszą rezultatu, odzyskiwanie długu zostaje przekazane do zewnętrznej firmy windykacyjnej, które przejmuje negocjacje z dłużnikiem mające na celu spłatę zadłużenia. Firma pożyczkowa z reguły przekazuje dług do windykacji po roku.

Zobowiązania dłużnika łącznie z karami i odsetkami są już w tedy ogromne W tej sytuacji naprawdę warto się porozumieć, gdyż w związku z kosztami operacyjnymi nasze zadłużenie wciąż rośnie! A gdy będziemy unikali kontaktu, nasza sprawa zostanie przekazana do sądu, co ponownie zwielokrotni koszty i zadłużenie jakie będziemy zobowiązani spłacić.

Po windykacji komornik

W wyniku postępowania sądowego firma windykacyjna, uzyska tzw. tytuł wykonawczy i w naszym domu może pojawić się komornik, w celu zajęcia naszego majątku. Oczywiście kancelaria komornicza również nalicza swoje koszty, które wchodzą w poczet zadłużenia do spłaty. Naprawdę można zapobiec uwikłania się w tego typu sytuacje bądźmy ostrożni i jeśli musimy, to zadłużajmy się z głową.

Post navigation


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>