Czy możliwa jest konsolidacja kredytu z windykacją?

consolidationScenariusz jest zazwyczaj podobny. Zaciągamy kredyt, mamy ustalone miesięczne raty, a za chwilę pojawia się problem z ich opłacaniem i okazuje się, że nie stać nas na regularne spłacanie rat. Spóźniamy się z ratami, zaczynamy zalegać z opłatami, bank zaczyna się o nie upominać, a my stajemy się dłużnikami, trafiamy na listy dłużników takie jak BIK i po chwili sytuacja jest nieprzyjemna.

Za chwile do kredytu dochodzi windykacja

Lada chwila bank oddaje sprawę do windykacji i pojawiają się problemy, ponieważ windykacja mało tego, że upomina się o oddanie długu, to dodatkowo może doliczyć do niego swoje odsetki. Wielu ludzi w tym przypadku bierze dodatkowy kredyt gotówkowy, aby móc spłacić poprzednie zobowiązania, ale to tylko pogarsza sprawę.

Co w takiej chwili zrobić?

Czy myślałeś o windykacji?

Jeśli jesteś dłużnikiem i windykacja upomina się o Twoje długi, to możesz skorzystać z rozwiązania jakim jest konsolidacja kredytu z windykacją. Owszem – nie jest to łatwym zadaniem, ponieważ większość banków odmówi Ci na starcie (gdyż banki unikają dłużników). Jedyne rozwiązanie to znaleźć firmy pozabankowe, które zajmują się tego typu konsolidacjami, nawet jeśli te są obarczone długiem.

Dlaczego konsolidacja kredytu z windykacją pomoże?

To proste. Twoje długi zostaną zebrane w jedną całość, podzielone na odpowiednią ilość lat i rozłożone na wiele lat, a zatem rata takiego kredytu będzie stosunkowo niska. Zamiast płacić na przykład 2 – 3 raty po 500  zł, przez 5 lat, możesz płacić raz po 1000 zł, przez 9 lat (to tylko przykład).

Niskie raty nie obciążą Twojego budżetu, a dodatkowo brak zamieszania (ponieważ wszystko płacisz na jeden rachunek), pozwoli uniknąć o zapominaniu spłacania rat itp. sytuacjom.

PORADA: Pamiętaj, że jeśli kontaktuje się z Tobą dział windykacji i ponagla – przypomina o spłacaniu należności, to potraktuj ich telefon poważnie. Windykacja chce się dogadać. Nie są to bezwzględne organy, które chcą ściągnąć z Ciebie ostatni grosz. Zazwyczaj zależy im na dobrej relacji. A zatem unikanie kontaktu, wyrzucanie listów i nieodbieranie telefonów, nie jest dobrym pomysłem.

Post navigation


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>